Ford Trucks jest gotowy na Dakar 2019!

Ford Trucks pojawi się w najdłuższym rajdzie świata z dwoma modelami eksperymentalnymi, wyprodukowanymi w kooperacji Ford Otosan R&D z VDR Trucks Racing. Yves Rutten oraz Peter Van Delm, którzy wygrali rajd w 2009 siądą za sterami naszych pojazdów.

W tym długim i trudnym rajdzie, VDR Trucks Racing Team ma dwóch kierowców, czterech pilotów, zespół ośmiu techników oraz pełne wyposażenie techniczne, które może być potrzebne do obsługi ciężarówek Ford Trucks.

Najdłuższy rajd świata

Rajd Dakar jest najdłużej trwającym i najbardziej ekscytującym rajdem, w którym samochody, motocykle oraz ciężarówki ścigają się od 1979 roku.

Z Francji do Senegalu

Pierwszy Rajd Dakar wystartował 26 grudnia 1978 z Paryża i po 10000 kilometrów zakończył się 14 stycznia 1979 w Dakarze.

Księżniczka, piłkarz i więcej

Księżniczka Monako Caroline z Księciem Monako Albertem w 1985, mistrz rajdowy Ari Vatanen w 1987, francuski piłkarz i trener Michel Hidalgo w 1991, francuski

Przygoda, emocje i pasja

Ford Trucks z 10-litrowym silnikiem Ecotorq, wzmocnionym i podniesionym o 10mm nadwoziem, kewlarowymi bocznymi panelami oraz niezależnymi osiami oraz

W Południowej Ameryce

Rajd Dakar, który został przeniesiony do Południowej Ameryki w 2009 nadal gromadzi rzesze żądnych przygód. Emocje Rajdu Dakar, które towarzyszą uczestnikom już od 40 lat, będą jeszcze większe w tym roku. Ford Trucks jest gotów ścigać się w Rajdzie Dakar po raz pierwszy w historii.

No Result
SEARCH