VIEW DETAILS
Legendarna Przygoda z Ford Trucks

WEC podejmuje to, co opuścił międzynarodowy puchar Le Mans Cup, a dzięki temu, że 14-miesięczny “super sezon” będzie w tym roku odbywał się w 9 krajach na całym świecie, obiecuje niezapomniane przeżycia dla fanów wyścigów samochodowych.  Seria wyścigów doprowadzi kierowców i ich pojazdy do granic ich możliwości i wytrzymałości, a cała seria zakończy się najstarszym na świecie wyścigiem długodystansowym, 24-godzinnym Le Mans.

 

Ford Trucks jest oficjalnym przewoźnikiem pojazdów oraz sponsorem wszystkich 9 wyścigów:

Prolog, Francja, 6 kwietnia 2018,

6-godzinny Spa-Francorchamps, Belgia, 3 maja 2018,

24-godzinny Le Mans, Francja, 16 czerwca 2018,

6-godzinny Silverstone, Wielka Brytania, 17 sierpnia 2018,

6-godzinny Fuji, Japonia, 12 października 2018,

6-godzinny Shanghai, Chiny, 16 listopad 2018,

1000 mil na Sebring, USA, 13 marca 2019,

6-godzinny Spa-Francorchamps, Belgia, 2 maja 2019,

oraz finałowy wyścig, 24-godzinny Le Mans, Francja, 15 czerwca 2019.

Super Sezon, Super Sponsor

W trakcie tegorocznego, niesłychanego 14-miesięcznego “super sezonu”, Ford Trucks nie tylko będzie odpowiedzialny za transportowanie pojazdów mistrzów, ale również będzie sponsorem wydarzenia, tworząc wielopoziomowe partnerstwo.

Najbardziej prestiżowe tory na świecie

Wyścigi, które mają odbyć się w 9 lokalizacjach na całym świecie, włącznie z 6-godzinnym wyścigiem na torze SPA-Francorchamps w Belgii, oraz wyczerpującym 24 Godzinnym wyścigiem na Torze Le Mans we Francji, sprawią, że zarówno kierowcy jak i ich maszyny będą musieli balansować na granicy swoich możliwości. Tegoroczny kalendarz wyścigów zawiera jedne z najsławniejszych na świecie lokalizacji z prestiżowymi i historycznymi torami wyścigowymi, jak również, po raz pierwszy od 2012 roku, wyścig na torze Sebring International Raceway na Florydzie w USA.

Płomień Le Mans nadal płonie

WEC zastępuje zerię Intercontinental Le Mans Cup, która rozpoczęła się w 2010 roku, obecnie stając się jedynym wyścigiem, uważanym za światowe mistrzostwa w wyścigach długodystansowych od roku 1992. W wyścigach długodystansowych kierowcy zmagają się ze sobą dzień i noc, próbując pokonać jak największą odległość na torze.

No Result
SEARCH